Yhteystiedot

Tavoitat koko METKAn toimiston aina osoitteesta metka@metkaweb.fi.
METKAn hallitus, edustajiston puheenjohtajisto sekä työntekijät työskentelevät METKAn toimistolla (Myllypurontie 1).

Toimiston osoitetiedot

Käyntiosoite
HUOM! Jäsenyyteen liittyvissä asioissa palvelemme sinua M-pisteillä.

Myllypurontie 1
00920 Helsinki

Postiosoite
Metropolian opiskelijakunta METKA
PL 4000
00079 Metropolia

Hallitus 2024

Kaikki hallituksen jäsenet tavoitat kerralla osoitteesta hallitus@metkaweb.fi.

Juuso Jaakkola

Hallituksen puheenjohtaja

juuso.jaakkola@metkaweb.fi
050 355 5300

Lilli Rissanen

Hallituksen varapuheenjohtaja, 
Edunvalvonta & Häirintäyhdyshenkilö

lilli.rissanen@metkaweb.fi
050 355 5301

Ävin Bapiiri

Tutorointi

avin.bapiiri@metkaweb.fi
050 3555 516

Ville-Veikko Kyllönen

Liikunta, Liikuntatutorointi ja Metropolia On The Move -hanke

ville.kyllonen@metkaweb.fi
050 382 7653

Enni Lahti

Tapahtumat, Jäsenpalvelut & Yritysyhteistyö

enni.lahti@metkaweb.fi 
050 3874 210

Maija Noronen

Tapahtumat, Jäsenpalvelut & Yritysyhteistyö

maija.noronen@metkaweb.fi
050 3555 252

 

Henri Van De Coevering

Kansainvälisyys, Yhteisö & Kerhot

henri.vandecoevering@metkaweb.fi
044 745 4662

Edustajisto 2024

Lauri Kanerva

Edustajiston puheenjohtaja

lauri.kanerva@metkaweb.fi

Juuli Ärttö

Edustajiston varapuheenjohtaja

juuli.artto@metkaweb.fi

Työntekijät

Hallituksen työn tukena METKAssa toimii työntekijöitä, jotka ovat oman alansa asiantuntijoita. Asiantuntijat ovat työsuhteessa opiskelijakuntaan, mikä takaa työn jatkuvuuden.

Kaikki asiantuntijat tavoitat kerralla osoitteesta asiantuntijat@metkaweb.fi.

Sanni Lehtinen

Toiminnanjohtajan sijainen

sanni.lehtinen@metkaweb.fi
044 7696 718

Hanna Lankia

Hankepäällikkö, Metropolia On The Move

hanna.lankia@metkaweb.fi
044 737 4274

 

Sonja Leppänen

Yhteisöasiantuntija

sonja.leppanen@metkaweb.fi
050 3555 752

 

Emmi Nisumaa

Tutoroinnin ja ohjauksen asiantuntija

emmi.nisumaa@metkaweb.fi
050 374 3269

 

Mari Purhonen

Edunvalvonnan ja viestinnän asiantuntija
Opiskelija-asiahenkilö

mari.purhonen@metkaweb.fi
050 382 1024

Mira Rouvinen

Yhteisö- ja työelämäasiantuntija

mira.rouvinen@metkaweb.fi
044 966 0960 

Zone-liikuntapalvelut

Linda Spring

Zone-liikuntapalvelut

info@zonesports.fi

 

Mirva Mäkelä

Zone-liikuntapalvelut

info@zonesports.fi

This post is also available in English.